I skończyło się lato, a Wam ciągle w głowie zamki nad Loarą i miniatury Wersalu z co drugiej francuskiej wsi się marzą? Nic straconego!
A MOŻE TAK PAŁAC ?
Tak, tak nie żartuję! Ty razem mamy dla Was zespół pałacowo-parkowy rodziny Stillerów w samym centrum miasta Łodzi.
Że niemożliwe? Nie tylko możliwe, ale na wyciagnięcie ręki i uszczuplenie portfela oczywiście ;), ale któż by na to patrzył, gdy ma kaprys i wystarczające zaplecze finansowe, no i oczywiście pomysł na nowy (stary, ale w nowym miejscu też może być) biznes. Na dodatek w samym tzw. Nowym Centrum Łodzi, u zbiegu ulic Jaracza i P.O.W gdzie powstały niedawno biurowce, apartamentowce, budynki hotelowe i nowoczesny ośrodek nauki i kultury. To 5 minut spacerem od Dworca Łódź Fabryczna oraz leżącego tuż za nim Centrum Nauki EC1 i sąsiadującej Bramy Miasta. 5 od sławnej Piotrkowskiej i dosłownie na zapleczu Teatru Wielkiego, Sądów Okręgowego i Apelacyjnego. Z własnym parkiem, parkingiem i dobrym kawałkiem miejsca do zagospodarowania.
To miejsce z olbrzymim potencjałem. Swojemu nabywcy gwarantuje niepowtarzalną architekturę, sporą kubaturę, no i historię historię historię
A BYŁO TO TAK
Nie, nie! Nie będzie pełnej legendy ;), ale warto, żebyście wiedzieli, że zaprojektowany przez jednego z najsłynniejszych i najlepszych architektów miejskich w Łodzi Hilarego Majewskiego pałac, wybudowano w 1893 roku jako budynek mieszkalny (północne skrzydło). Kilka lat później dobudowano południowe skrzydło. Zatem całość składa się z dwóch piętrowych budynków połączonych trzyosiowym łącznikiem. W rękach rodziny Stillerów był do 1939 roku czyli wybuchu II wojny światowej, później jego uroki docenili okupanci, czyniąc pałac siedzibą władz niemieckich, zaś po wojnie swoje miejsce znalazły tam m.in. ZHP, szkoła baletowa.
To miejsce z historią, także tą młodszą, a Wy możecie napisać jej nowy rozdział. Bo któż to nie słyszał kiedyś w Łodzi o BAGDAD CAFE? Nie spotykał się tam na koncertach albo randkach. Tak jak Kościuszko na Placu Wolności, tak pałac był punktem orientacyjny na mapie miasta. Obecnie funkcjonują w nim różne instytucje, a wynajem im pomieszczeń przynosi dochód.
Powiecie: po co Wam taki stary i rozlatujący się pewnie zabytek?!
O nie, nie! Dotychczasowi właściciele dbali o budynek, w którym między 2007 a 2021 rokiem wykonano wiele prac. Wyremontowano m.in: obróbki blacharskie na budynku i wymieniono pokrycie dachu, zrekonstruowano kutą balustradę dachu, elewację północną, znakomitą część elewacji południowej i wschodniej, wieżę południową, odnowiono część elewacji zachodniej włącznie z wymianą i renowacją okien.
Willa z zewnątrz nosi cechy renesansu francuskiego zespolone z podstawowymi motywami architektury włoskiej późnego renesansu. Duże wrażenie robi w znakomitej części odnowiona elewacja budynku, utrzymana w kolorze czerwonej cegły połączonej z kontrastującym z nią jasnym tynkiem z boniowaniem, gzymsami i elementami dekoracyjnymi wykonanymi także w jasnym tynku, kroksztynami, attykami i ryzalitami.
Wnętrza pałacu, mimo że od jego powstania minęło ponad 100 lat i wykorzystywane są przez różne instytucje do innych celów, niektóre z nich zachowały swój pałacowy charakter. Kolejne pomieszczenia zaskakują swą wysokością, zachwycają pięknymi i jedynymi w swoim rodzaju zdobieniami sufitów: rozetami, ornamentami, niepowtarzalnymi sztukateriami, oryginalnymi drzwiami, boazeriami oraz dodającymi pomieszczeniom uroku wykuszami.
Teren nieruchomości jest miejscowo utwardzony, w środkowej i północnej części działki zadrzewiony starym drzewostanem, część południowa jest niezadrzewiona. Na kompleks składa się:
trzykondygnacyjny, podpiwniczony, wybudowany w konstrukcji murowanej na przełomie XIX i XX wieku pałac Arnolda Stillera,
2-kondygnacyjny, murowany budynek mieszkalny (niegdyś dom ogrodnika)
budynek garażowy,
wiaty o konstrukcji stalowej, wykorzystywane obecnie jako płatny parking.
ROK BUDOWY 1893 I DZIAŁKA: 0,7339 ha/ 7339 m2 I CENA: 18.000.000 zł
PAŁAC parametry techniczne:
- powierzchnia zabudowy 864,8 m2
- powierzchnia użytkowa 1739,60 m2 + piwnica 479,2 m2
- powierzchnia całkowita 2218,80 m2
- kubatura 12200 m3
BUDYNEK MIESZKALNY parametry techniczne:
- powierzchnia zabudowy 60,8 m2
- powierzchnia użytkowa 92,40 m2
- powierzchnia całkowita 127,80 m2
- kubatura 559.40 m3
BUDYNEK GARAŻOWY parametry techniczne:
- powierzchnia zabudowy 177,50 m2
- powierzchnia użytkowa 164,20 m2
- powierzchnia całkowita 127,80 m2
- kubatura 621.30 m3
Teren jest ogrodzony, utwardzony trylinką, posiada trzy bramy wjazdowe, dostęp do dwóch dróg publicznych: POW oraz ul. Jaracza. Infrastruktura terenu pełna (energetyczna, wodociągowa i kanalizacyjna),
Stan prawny nieruchomości jest uregulowany w księdze wieczystej prowadzonej przez Sad Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia.
Choć niezaprzeczalną wartością oferty jest zabytkowy pałac, niebagatelne znaczenie dla każdego potencjalnego nabywcy będzie mieć na pewno MOŻLIWOŚĆ ZABUDOWNIA wolnego terenu budynkiem o przeznaczeniu usługowym o parametrach:
- maksymalnej wysokości zabudowy 13m
- szerokości elewacji frontowej min 21m max 24m
- liczba kondygnacji nadziemnych 4
- liczba kondygnacji podziemnych 1
- poddasze użytkowe
To daje nieprzebrane możliwości i szansę na budowę m.in. hotelu, kliniki w najlepszym i zyskującym z roku na rok na swej wartości miejscu w Łodzi.
Zatem, masz pomysł albo na razie tylko kilkanaście wolnych milionów, które w dobie kryzysu gospodarczego i wysokiej inflacji tracą tylko na wartości? Chwytaj za telefon, dzwoń, oglądaj i .
Wiesz co dalej ;)
Pozostaję do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu. Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 1 Kodeksu Cywilnego. Dokładamy wszelkich starań, aby informacje przedstawione w naszych ofertach były aktualne i rzetelne. Informacje zawarte w ofercie uzyskano na podstawie oświadczeń sprzedających.